07 października 2008

Bo zycie na Ziemi jest promilem naszego życia.


Czemu jak coś się dzieje, do głowy przychodzą mi zawsze głupie myśli? Nie wiem... ale muszę to uleczyć. To tylko nie pozwala normalnie funkcjonować.
Zauważyłam ostatnio jedną rzecz... Młodzież boi się wyznać swoją wiarę. Młodzież nie wie, jak odmawiać różaniec, a na Akt Strzelisty robią wielkie oczy i raptem na 100 osób wymawia go... z 10? Ale przed księdzem to oni taaacy wierzący... Yhym... Wyjdą ledwo co i po łacinie nawijają. Znów mnie coś ponosi... Ale co? Moja zbytnia wrażliwość na coś, co dla mnie jest oczywiste, czy na ludzką głupotę? Czy dojrzały Chrześcijanin nie pamięta słów Pozdrowienia Anielskiego, albo też wymawiając, nie potrafi się skupić na tym, co mówi tylko śmieje się z tego, co jego kolega robi?Eh.... Nieważne. Nikt nie jest idealny. Tak to podsumuję.
Ostatnio... nurtuje mnie jedno pytanie... Co bym zrobił/a, gdyby zostało mi 24 godziny życia ziemskiego? Wiele osób jest postawionych przed takim faktem, mają podany okres ich pobytu na Ziemi... I co Oni wtedy mogą czuć? Ja rozumiem. życie na Ziemi jest dopiero początkiem... ale... Tak trudno Nam odciąć się, pożegnać się z czymś, co towarzyszyło nam odkąd to pamiętamy...
Mój różaniec jest częścią mnie...

3 komentarze:

  1. Jeśli mogę coś poradzić... To staraj się unikać uogólnień i precyzować miejsce, które boli najbardziej - zobaczysz, że rzeczywistość jest dużo piękniejsza od tego co czasem konstruuje wyobraźnia. Pozdrawiam ciepło w tą ponurośćjesiennych dni

    OdpowiedzUsuń
  2. Mówił Ci już ktoś, że przesadzasz? Jak ktoś Cie nie zna i czyta tego posta może wywnioskować, że uważasz, że jesteś jedyną naprawdę wierząca osobą z młodzieży. A wiem, że tak nie uważasz :) A podejścia kiektórych ludzi i tak nie zmienisz. Poza tym ja znam Akt Strzelisty i też się pomyliłam. Każdemu się zdarza.

    OdpowiedzUsuń
  3. Miśka, mnie nie chodzi o to, że się mylili, tyle, że w ogóle nie znali. a to różnica:)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli już kliknąłeś w tą magiczną ikonkę, napisz proszę, to, co przychodzi Ci na myśl po przeczytaniu. Nie reklamuj swoich blogów, nie pisz komentarzy w stylu: fajny blog itp. Dziękuję. Autorka bloga.